Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali. 

Don McCullin

 

Współczesna cywilizacja nazywana jest „obrazkową” i nie ma w tym żadnej przesady. Zwłaszcza ostatnie lata, upowszechnienie internetu i fotografii cyfrowej sprawiły, że z każdej strony otaczają nas obrazy dostarczane coraz szybciej i w coraz większej ilości.

Łatwość ich uzyskania i przesłania sprawia, że kolejne zdjęcia powstają w sposób przypadkowy, w tempie uniemożliwiającym jakąkolwiek refleksję nad fotografowanym przedmiotem czy zdarzeniem.

W Twincam Studio staramy się przywrócić fotografii właściwe jej miejsce i wymiar. Chcemy czerpiąc z możliwości jakie daje współczesna technologia zaoferować jakość niedostępną dla poprzednich pokoleń połączoną z autentycznością fotografii reporterskiej.

Naszą ambicją jest, abyście poczuli odrobinę ekscytacji, dali się ponieść atmosferze wyjątkowości jaka towarzyszyła spotkaniu z fotografem. To poczucie wyjątkowości wydarzenia sprawia, że obrazy powstające w tej atmosferze stają się wyjątkowe, nabierają znaczenia i wagi większej niż wykonane telefonem kolejne selfie. Dzięki temu zyskują właściwe dla nich miejsce w waszym życiu, nie są jednym z wielu powstających obrazkiem, ale zapisem ważnych chwil, mogących zająć miejsce obok innych zdjęć na półce, czy kominku, pretekstem do obejrzenia doskonale wydrukowanego albumu przy filiżance herbaty, kawy, okazją do spotkań ze znajomymi.

 

Chcielibyśmy ożywić nieco zapomnianą, ale szalenie wdzięczną fotografię rodzinną. Dokument „sztafety pokoleń”, który towarzyszył rodzinom od czasów wynalezienia fotografii. Dziś przez łatwość zapisywania obrazów popadł w zapomnienie, wyparty przez tysiące zdjęć zrobionych „przy okazji”.

Szczęśliwie w chwili obecnej coraz więcej rodzin zdaje sobie sprawę z tego, że czas biegnie nieubłaganie a sesje rodzinne stały się nie tylko próbą zatrzymania jego upływu, ale także dzięki publikacjom znanych osób w kolorowych czasopismach, wyznacznikiem prestiżu.

Czy to zdjęcia ze ślubu, dzieci, młodzieży, czy całych rodzin szczególną uwagę zwracamy na reporterskie podejście do rozgrywającej się przed obiektywem aparatu sytuacji. Staramy się być dyskretnym obserwatorem wydarzeń nie zwracać na siebie uwagi i nie wpływać na przebieg zdarzeń.

Nawet w sesjach aranżowanych, które siłą rzeczy nie są zapisem reporterskim, staramy się unikać sztucznego oświetlenia, nieautentycznych sytuacji, oddając możliwie dużo inwencji w ręce osób fotografowanych.

Dzięki temu zdjęcia powstające w Twincam Studio są autentyczne, naturalne a bohaterowie prawdziwi w przekazywanych poprzez obrazy emocjach.

Daj się uwieść fotografii ponadczasowej, poza modami, czerpiącej z postępu technologicznego po to, by oprzeć się upływowi czasu.

Zapraszamy